İLGİLİ MAKALELER “Baş antrenör Noel Baba gibi giyinmiş bir grup herifle üst üste geldiğinde işlerin kötü gittiğini biliyorsunuz.

Yenilen çiftin aralarında 16 lig şampiyonluğu var ancak 2020’yi her biri ilk altı Premiership maçında bir kez kazanan omuzlarına bakarak geçirecek.

Yaban arısının yenilgisi, rugby direktörü Dai Young’ın cevaplar için çabalamasına neden oldu. Ricoh Arena’da 24.000 kişi vardı ve Young şöyle dedi: “Harika bir kalabalıktı ama sahip olduğum en büyük duygu taraftarları hayal kırıklığına uğratmak ve daha iyisini yapmak zorundayız. Oyuncularımızın inançları tükendi. “

Don Armand, Exeter için iki gol attı ve Quins için James Chisholm, Kyle Sinckler, Marcus Smith ve Elia Elia onları ilk yarıya aldı.

Exeter için tek endişe, Henry Slade’in ayak bileği sakatlığı ile topallamasıydı.

Gloucester, gençlik hissi Louis Rees-Zammit’in iki denemeyle Galler davası açtığı sırada Worcester 36-3’ü yendi.

Sale, Northampton’ı 22-10 mağlup etti ve galibiyet, Akker van der Merwe, Rohan Janse van Rensburg ve Robert du Preez 22 puanın 17’sini alırken Güney Afrika lezzetiyle geldi.

Saracens, Bristol’e karşı 47-13 kazandı ve 35 puanlık kesinti ile birinci oldu.  

adverts.addToArray ({""poz"":""mpu_factbox""})

 

"

Dan Robson bir adaletsizlik duygusu barındırma hakkına sahip olacaktı, ancak o değil. Derin damar trombozunun ‘ucube’ bir vakası, Dünya Kupası umutlarını baltaladı, ancak kariyerine son vermedi ve bu korku ona yeni bir bakış açısı kazandırdı.

Cumartesi günü Wasps scrum-half, kulübünün önemli bir Premiership fikstüründe Ricoh Arena’da büyük bir kalabalığın önünde Harlequinlere karşı oynayacak. Milli takıma gelmemiş olabilir, ancak sevdiği şeyi yapmaya geri döndü.

27 yaşındaki Robson, İngiltere’nin son kampanyasına katılmasını durduran tıbbi acil durum için kendisine üzülmedi. Bunun çok daha kötü olabileceğinin farkında.

Wasps scrum-half Dan Robson Cumartesi günü büyük bir kalabalığın önünde Harlequinlere karşı oynayacak

Bir hafta önce, kulüp arkadaşı Alex Rieder, vahşi bir diz sakatlığından kurtulmak için uzun ve acılı bir mücadelenin ardından erken emekli olmak zorunda kaldı.

Geçen yıl bir başka Arı arka kürekçisi olan Sam Jones, sağ bacağını ve ayak bileğini kırarak iyileşemediği için işi bırakmak zorunda kaldı.

Yani, Robson kendi bardağının yarı dolu olduğunu görüyor ama yine de oldukça sıkıntılıydı. Bir buzağı suşunun, alt bacağından akciğerlerine yayılan DVT olduğu ortaya çıktı. Ona, Twickenham’da koşturmak şöyle dursun yürümüyor bile olmaması gerektiği söylendi, gecikmeli olarak ilk iki Test şapkasını kazandı.

 27 yaşındaki, yazın tıbbi acil durumdan dolayı kendisine üzülmedi.

Ayrıca, net bir teşhis koymadan önce taramalarda görünen şeyin kanser olabileceği konusunda uyarıldı. Ani kişisel kargaşayı hatırlayan Robson, ‘İtalya oynamadan önceki hafta sıkı bir baldırım vardı.1xbet mobil Kendimi iyi hissetmedim ama kimse gerçekten endişeli değildi. Ben endişelenmedim

Ama İtalya maçından sonra yine ağrımıştı. Sabah ilk iş yürümekte zorlanıyordum ve baldırım gerçekten şişmişti, bu yüzden taratmaya gittim.

Hâlâ çok fazla düşünmüyordum. DVT’den bahsedildi, ancak bir tür en kötü durum senaryosu olarak.

Bir baldır suşunun, alt bacağından akciğerlerine yayılan DVT olduğu ortaya çıktı.

Taramadan sonra, Pazartesi öğleden sonra antrenmana gittim ve ertesi gün doktor beni aradı. ""Muhtemelen olmayacağını söylediğimiz tek şey – öyle. Seni hastaneye götürmemiz gerekecek"".

İskoçya maçından önceki Salı günüydü. O gün birkaç tarama yaptım, ertesi gün daha fazla tarama için hastaneye gittim. Etrafta birçok farklı kelime uçuyordu ve bu korkutucuydu.

Kanserli olabileceğini söylediler ve taramalar akciğerlerimde lekeler gösterdi. Baldırımda büyük bir pıhtı vardı, pelvisimin üzerinde büyük bir pıhtı ve akciğerlerimde lekeler vardı. Bu yüzden sıkı bir buzağı olmaktan ve İtalya’ya karşı oynadığımdan, ""Bu oldukça ciddi bir şey"". ‘

Bir radyolog Robson’a en az altı ay dışarıda kalacağını söyledi, bu onun Dünya Kupası’na uygun olma olasılığını mahvedecekti.

Ancak bir DVT uzmanı, iyileşmenin daha hızlı olacağına dair umut verdi. Robson, kendisine üç ay içinde her şeyi açıklığa kavuşturma hedefi koydu ve bu hedefi tutturdu, ancak süreç hoş değildi.

Twickenham’da koşuşturmak şöyle dursun, yürümesi bile olmaması gerektiği söylendi.

‘Anahtar deliği ameliyatı yapıyorlar, bu yüzden baldırıma girdiler ve mümkün olduğunca çoğunu emdiler’ diyor. Oldukça ürkütücüydü. İki gün hastanede kaldım ve birkaç ameliyat geçirdim. Sonra birkaç ay kan sulandırıcı ilaç kullandım. Bu beni dışarıda tuttu. Vuruntu alırsam kanama riski nedeniyle çoğu şeyi yapabilirim ama hiçbir teması yapamam. Tinerlerde çok daha hızlı kanarsınız, bu nedenle herhangi bir kafa vuruşu çok ciddi olabilir.

‘Olur olmaz, kendime bunun altı ila dokuz değil üç aylık bir şey olacağını hedeflemek istedim. İngiltere’deki ilk kamp seçimi için müsait olmak istedim.

Bunu yapmak benim için gurur verici bir andı. Ondan sonra istediğim gibi gitmedi ama o aşamaya geldiğim için memnun oldum çünkü oldukça ciddi bir sağlık sorunuydu. Üç ay sonra, kan sulandırıcılardan çıkıp çıkamayacağımı kontrol etmek için taramalar yaptırdım. Mutluydular ve aile geçmişimde bunun tekrar olabileceğini önerecek hiçbir şey bulamamışlardı. Bana bunun acayip bir kaza olduğunu ve sadece şanssız olduğumu söylediler. ‘

Bu tıbbi karara rağmen kendine acıma yok. ‘Zordu ama bu mesleği sürdürebildiğim için mutluyum’ diyor. Göz açıcıydı. Birdenbire, rugby, daha büyük bir resmin sadece küçük bir bileşeni haline geldi. Bazen bir adım geri çekilip düşünmek için böyle bir şeyin olmasına ihtiyaç duyarsınız. ""Bunların hepsi harika, yapmak istediğim her şey ama hayatta bundan daha fazlası var"". ‘

Orada olmamanın hayal kırıklığına rağmen, Robson Dünya Kupası’nı bir İngiltere hayranı olarak izledi. Arkadaşlarını desteklemek istedi, ancak bunun hayatının ‘en tuhaf izleme deneyimi’ olduğunu kabul etti. 

Robson ilk Dünya Kupası antrenman kampını yaptı ama Japonya’da kadroya girmedi

Robson, Eddie Jones’un dikkatini çekmek için çabalamaya devam edecek, ancak yaşadığı çileden sonra, Test tanıma arayışı artık her şeyden önce değil. 

“Eddie bana geri dönmem için üzerinde çalışmam gereken şeyler verdi,” diyor. Yaralanma konusunda çok fazla bir şey yok, ki bu iyi. Sempati istemiyorum ve buna neden Japonya’da olmadığım için bir bahane olarak bakmıyorum.

İngiltere için oynamak her zaman nihai hedef olmuştur. Bu değişmeyecek. Ama bir parçam şimdi biraz daha rahat, bu yüzden işler istediğim gibi gitmezse bu kadar sinirlenmiyorum. ‘

Robson, DVT korkusunun zincirleme etkilerinden muzdarip değil, ancak küçük ayarlamalar yapıldı. Uzun uçuşlarda kan sulandırıcılara kısa bir dönüş yapılacağı için kısa süreli yaz tatilleri vardı.

Ancak her şey yine görece normal. Partnerinin, takım arkadaşlarının çoğunun müşterisi olduğu bir araba tedariki işletmesine yardımcı oluyor ve çift, zaten sahip oldukları üçüne katılmak için bir köpeği büyütmeye hazırlanıyor.

Ancak, birincil odak noktası günlük iştir. Yaban arıları Premiership’de 10. sırada ve Cumartesi günü kazanmaları gerekiyor. Robson, kulübünün içinde bulunduğu çıkmaz konusunda kendi başına olduğu kadar iyimser.

“Olmak istediğimiz yerde değiliz, ama bir şeylerin değişmeye başlaması an meselesi biliyorum,” diyor.

hisse

 

 

"

Baş antrenör Noel Baba gibi giyinmiş bir grup herifle kavga ettiğinde işlerin kötü gittiğini biliyorsun.

Geordan Murphy’nin Leicester’ın 15 Premiership maçında 12. yenilgisini aldığı Welford Road’da olan buydu.

Murphy, ligdeki en sevimli ve yumuşak huylu antrenörlerden biri ancak yarı zamanlı olarak 22-14 önde giderken hayal kırıklığı kaynadı. Kaplanlar tam dolu bir taraf olarak adlandırdılar ve 45 dakika boyunca beş uluslararası uyruklu bir Exeter takımına karşı kaygan bir saldırı düzenlediler.

Geordan Murphy’den Leicester, Exeter’e karşı 15 Premiership maçında 12. yenilgiye uğradı

İç sahada ilk kez oynayan Jordan Taufua, denemeler ve top kayıpları ile bir yıldız gibi görünüyordu – ancak yeni takımı küme düşme olasılığı daha da artarken kayıp gitti. 

Ağır şekilde dönen Şefler, Leicester’ın yağmurda yaptığı hatalardan kurtuldu ve masanın tepesine geri döndüler. Ancak, ayak bileğini yuvarladıktan sonra ilk yarıda topallayan İngiltere pivot Henry Slade’in üzerinde asılı endişeler var.

Chiefs koçu Rob Baxter, “O topallıyor, bu yüzden Exeter’e döndüğünde onu taratacağız,” dedi. “Çok şiddetli olmadığını ummalısın.”

Leicester, Calum Green’i kanatçıda kilitleyen bir ağır sıklet paketini adlandırdı ve baskın saldırılarına karşı erken bir platform oluşturdu.

Jannes Kirsten, Exeter’e liderlik ettikten sonra, Taufua George Ford’un çapraz tekme ve ikinci kez buharlı atılan Stuart Hogg’u toplamadan önce, Jonny May takımının ilk denemesini yaptı. Exeter şaşırmıştı.

Kaplanlar tamamen dolu bir taraf olarak adlandırdılar ve 45 dakika boyunca çökmeden önce saldırıda kaygandı.

‘Birbirimize koçluk grubu olarak baktık ve’ Bu, tıkladıkları gün mü? ‘Dedik. dedi Baxter. Bu tür bir baskı altında birlikte kalmak konusunda son derece başarılı olduk. Liderler bizi tekrar sıraya koyarken, bir milyon dolar aradık. ‘

Chiefs, Don Armand bir dizilişten gol attığında karşılık verdi, ardından George Ford ve Gareth Steenson, ev sahibinin kırılgan dizilişi gıcırdamadan önce penaltıları değiştirdi.

Armand, yakın mesafeden ikinci golünü atmadan önce hücum hattını çaldı, ardından Tatafu Polota-Nau’nun özensiz bir şekilde devrilmesi Kyle Cooper’ın eline geçti.

Birkaç aşama sonra, Jonny Hill köşede gol attı ve Exeter bonus puanı aldı.

Murphy daha sonra bir hayranıyla konuştuğunu ancak bunun sadece özür dilemek için olduğunu söyledi.

İlk maçına çıkan Jordan Taufua bir yıldıza benziyordu ama ekibi Welford Road’da kayıp gitti

Murphy şöyle dedi: “Bundan [özür] daha yorucu bir şey yoktu. Biri kabul ettiğim ve yemin ettiğim bir şey söyledi. Etrafta çocuklar olduğunu fark ettim.

Exeter gibi hattında sayılar olan bir tarafa karşı zor. Birkaç bonus puan için deneme peşinde koşarken işler bize karşı yığıldı ve yağmur yağdı ve Exeter’ın savunmasını kolaylaştırdı.

Üzerine geliştirebileceğimiz pek çok güzel şey olduğunu düşündüm.

Murphy, hayal kırıklıklarının taraftarlar için değil, hakemle ilgili olduğu konusunda ısrar etti. Panto sezonu gerçekten başlıyor.

"

Paul Gustard, Quins’in Avrupa kampanyasına çok ihtiyaç duyulan bir atış yapıp Bath’ı potansiyel bir erken çıkışla karşı karşıya bırakması nedeniyle tarafının “enerjisini ve çabasını” övdü.

Ragbi başkanı, Londralıların 3. Havuzdaki ilk Şampiyonlar Kupası galibiyetlerini almak için krampon savaşını kazandıklarını gördükten sonra rahatladı.

Marcus Smith dört penaltı attı ve James Lang son uzun menzilli çabayı gösterdi ve Gustard şaşkına döndü: “Daha baskın bir takımdık ve onu iyi kontrol ettik.

Harlequins baş antrenörü Paul Gustard, Stoop’taki tarafının gösterisinden son derece memnun kaldı.

Quins’den Elia Elia, Cumartesi günü Bath’a karşı altı sayılık galibiyette ara verdi 

“Ekibin çabası ve enerjisi mükemmeldi. Topu daha fazla tutmamız, iyi bir şekilde kullanmamız ve aptalca hataları ortadan kaldırmamız gerekiyordu. Önden başladık ve iyi bir Bath ekibini sadece tuhaf bir şansa indirdik. 

İlerleme şansına sahip olmak için evdeki maçları kazanmanız gerekiyor, ancak elimizde top oynamayı tercih ederdik. Bu sezon bazı yakın, sinir bozucu kayıpların sonuna geldik, bu yüzden dayanıklılıktan memnunum. “

Freddie Burns Bath’ın tüm puanlarını tekmeledi, ancak Ulster ve şimdi Quins’in yenilgilerinden sonra sadece iki kaybedilen bonus puanla havuzun dibinde sıkışıp kaldılar.

İlerlemek için muazzam bir görevle karşı karşıya kalıyorlar ve sonunda kötü bir şekilde yaralanan ve sahadan yardım almak zorunda kalan İngiliz Anthony Watson için bir sakatlık endişesi yaşıyorlar.

Harlequins yarı yarıya uçar Marcus Smith maç boyunca tee’den çok önemliydi 

Quins’in zaferinin ardından Cadan Murley ve Harlequinsli James Lang el sıkışıyor 

Fly-half Smith, Bath’ın üstesinden gelmek için mücadele ederken ev sahiplerini 25 dakika içinde 9-0 öne geçirdi. Quins çaba, güç ve arzu doluydu.

Danny Care, Smith molasının ardından ikinci yarının başında umutsuz Bath savunmasıyla deneme çizgisinden sadece birkaç santim uzakta durduruldu. Smith, Bath’ın kendi mevzilerinin önünde bir dizi ceza vermiş olan 14 adama düşmediği için şanslı olmasının ardından dördüncü vuruşuyla öne geçti. 

Burns, Bath’ın 53. dakikada ilk cezasını kazandığında kendi başına bir tekme atarak cevap verdi. Liderliği altı puana düşürmek için hızlıca bir saniye ekledi.

Center Lang, Quins’in endişelerini, Watson’ı cezalandıran tehlikeli bir silahsız mücadele için günah işlemeye mahkum etmeden önce, Quins’in endişelerini yatıştırmak için çiviledi.

Burns, Bath’ın kaybettiği bir bonus puanla uzaklaşmasını sağlamak için ara sıra bir penaltı attı, ancak Bath patronu Stuart Hooper “Onlara bizi incitmeleri için çok fazla şans verdik” dedi.

"

Cumartesi günkü finalde İngiltere’ye liderlik edecek, ancak spor kariyeri tamamen farklı bir yörünge izleyebilirdi. 

Merkez, İngiltere’nin arka sıralarında güvenli bir çift olarak biliniyor ve elleriyle becerileri, İngiltere kaptanı gençken fark edildi.

Farrell’in 2005 yılında 13 yaşındayken United ile büyü eğitimi aldığına inanılıyor ve sopalar arasındaki yeteneği nedeniyle akademi personeli tarafından yüksek puan aldı. 

Owen Farrell, Cumartesi günkü Rugby Dünya Kupası finalinde Güney Afrika’ya karşı İngiltere’ye liderlik edecek

Sportif kariyeri, Man United ile kaleci olarak farklı bir yörünge alabilirdi.

hisse

Rugby yıldızının, akademi şeflerini o kadar etkilediği söyleniyor ki, kulüp onu kitaplarda tutmaya hevesliydi. 

İlk takım kaleci koçu Richard Harris, “Onunla tanıştıktan sonraki birkaç dakika içinde kendini gerçekten iyi taşıdığını söyleyebilirsin,” dedi. 

“Birinci sınıf bir sporcuyla tanıştığınızda her zaman anlayabilirsiniz, onlar hakkında o havaya sahipler ve o da yaptı.”

Rugby yıldızı United’la zaman geçirdi, ancak daha sonra babası Andy (solda) 2008’de ligden sendikaya kodları değiştirdikten sonra Saracens’teki gençlik saflarına katıldı.

Deneyimli arka oda koçu, Farrell hakkındaki görüşlerini United patronu Sir Alex Ferguson ile paylaşmaya devam etti ve kulübün efsanevi yönetici ve Farrell’in ebeveynleri arasında bir toplantı düzenlemeye çalıştığına inanılıyor.

Bununla birlikte, Farrell ekmek ve tereyağına ragbi ile bağlı kalmayı seçti ve daha sonra 2008’de babası Andy’nin ligden birliğe kodları değiştirdiğinde Saracens saflarına katıldı. 

İngiltere kaptanı farklı bir yol izlemiş olsaydı, Birleşik akademiden Danny Drinkwater ve Danny Welbeck gibileriyle gelirdi.

Yine de 28 yaşındaki futbolcu, Cumartesi günkü Dünya Kupası finalinde Güney Afrika’yı geçerse Dünya Kupası zaferinin zirvesinde.  

hisse

 

 

"

Dünya Kupası finalisti Mark Wilson, Perşembe günü diz ameliyatı geçirdikten sonra muhtemelen başlangıcını kaçıracak.

Sale’e Newcastle’dan bir kiralık hamle ile katılan İngiltere’li kanat oyuncusu yaralandı ve en erken Ocak ayının sonlarına kadar kulüp aksiyonuna geri dönmeyecek, o zamana kadar ‘kadrosu zaten Six Nations kampı için toplanıyor olacak.