İçme (yerini hafif bir Diyet Kola bağımlılığı ile değiştirdiğinden beri), sigara içmek, abur cubur, kumar, boşanmalar, en iyi bombalama, tutup parçalamasına izin vermek … Külkedisi / Caddyshack’inden önce bile tam anlamıyla devam ediyor. 1991 ABD PGA Şampiyonası’nda dokuzuncu yedek olarak başlangıç ​​pozisyonundan zafer kazandı.

Henman’ın İngiltere’nin en yüksek dereceli oyuncusu Dan Evans’tan ne kadar kazanabileceğini görmek ilginç olacak. Güçten çok beceri ve dokunmaya dayanan iki oyun metodu sıklıkla karşılaştırıldı, bu yüzden çok benzer bir tenis dili konuşmaları gerekiyor.

Evans, geçen yılki bir kurtuluş hikayesiydi ve kokain yasağından dünyanın ilk kırkına girmek için geri döndü. 

Yeni bulunan bir profesyonellikle, aralarında Henman’ın da olduğu önemli bir doğal yeteneği boşa harcadığından korkanların kafasını karıştırdı.

Her şeyi bir kenara attığını sanıyordum. Verdiği karar dehşet vericiydi, ancak zamanına hizmet etti ” dedi, şimdi 45 yaşında.

Harika olduğunu düşündüğüm şey, ne kadar iyi tepki verdiği. 

Kalifiye olduğu ve finale kaldığı Delray Plajı’nda (geçen Mart) onunla üç veya dört gün geçirdim. Çok zor ve zorlu bir dönemden dönüp yıl sonunda ilk 50’ye girmek büyük bir başarı.

‘O iyi bir insan. Bir veya iki kötü karar verdi ve umarım gelecek yıl bunu geliştirebilir, çünkü oyunda hala daha iyisini yapabileceği birkaç alan olduğunu düşünüyorum. Bunu yaparsa daha da iyi sonuçlar alabilir. ‘  

Andy Murray sakatlıktan geri çekilmek zorunda kaldı, ancak diğer yüksek profilli yıldızlar yer alacak

Kaptanlık davetini kabul eden Henman, ATP Tour ve Tennis Australia tarafından Davis Cup finallerine rakip olarak kurulan bir etkinliğin çeyrek finallerine dört takımlı grubu aracılığıyla GB’yi yönlendirmeyi umuyor.

Görünüşe göre, yeni etkinliğin kurulması ve Kasım ayı sonlarında nitelikli bir başarı olan yeniden biçimlendirilmiş tarihi takım yarışmasına yakınlığı konusunda çok az mantık var.

Herhangi bir taraftar talebine yanıt gelmedi ve tenis, ayın ikinci yarısında Avustralya Açık ile sezonuna şimdiden gişe rekorları kıran bir başlangıç ​​yaptı. Antipodean Grand Slam artık en azından diğer üçüne eşit ve çoğu oyuncunun meşgul olduğu şey bu. 

Bulgaristan ekibi, açılış töreni ATP Cu için hazırlıklara ara verirken poz veriyor

Diğer mevcut ATP etkinlikleri gölgede kalırken, Perth’deki karma takım etkinliği Hopman Kupası, uzun zamandır devam eden popülerliğine ve etkileyici kalabalığına rağmen terk edildi.

Kadınlar sezona bu cesur yeni başlangıca dahil edilmedikleri için üzülürken, daha güçlü milletlerden bazı erkekler de göz ardı edildiği için mutlu değil.

Kaptanlar, sadece iki ay önceki sıralamalara dayandıkları için kadroyu seçmiyorlar. Bu, örneğin, Kyle Edmund’un altı hafta önce Madrid’de GB’nin en iyi oyuncusu olmasına rağmen dikkate alınamayacağı anlamına geliyor.1xbet giriş

Kısıtlamaların bir nedeni, Davis Cup’tan farklı olarak sıralama puanlarının kapmak için yüksek olmasıdır. Sorun şu ki, puan verirken ortaya çıkan seçim kriterleri etkinliğin güvenilirliğini biraz zayıflattı.

Yine de, muhakeme saklanmalıdır ve bir spor etkinliğini geliştirmek ve tanıtmak için Tennis Australia’dan daha iyi kimse olamaz. Bu beceriler, GB’nin grubunda – Bulgaristan ile Sidney’de Moldova arasında – bulunabilecek türden bir eşleşme türü ile güçlü bir şekilde sınanacak.

Eski Dünya 1 No’lu Marat Safin, yeni başlayan turnuva için Rusya Takımı’nın kaptanı olacak

hisse "

Avustralya haftasonuna da sıçrayan ATP Kupası’nın açılış “gününde” İngiltere, iki maç puanından ilkini gündeme getirdiğinde saat 2.45amdı.

Jamie Murray, ani ölüm ‘şampiyonlar’ eşitlik bozmalarında 9-7’de nokta atışı servis attı, ancak Grigor Dimitrov’un görkemli backhand’iyle köşeye geri döndüğünü gördü. İki dakika sonra her şey sona erdi, Tim Henman’ın ilk kaptanlık maçı 2-1 mağlubiyetle sona erdi.

33 yaşındaki Scot, hayal kırıklığını zorlukla kontrol altına alabiliyordu, gülünç bir şekilde geç saat, kendi aralarında kutlamak ya da dert etmek için zar zor 150 uykusuzluk bırakarak maçı düzleştirmeye yardımcı oldu.

İngiliz ikili Joe Salisbury (solda) ve Jamie Murray, zafer kazanan Bulgar oyuncuları tebrik ediyor

hisse

İlk kez ortak Joe Salisbury ile 7-6, 6-7 arasında kalan Murray, “Turnuvaya katılan herkes için o sırada oynamak gerçekten can sıkıcı değil mi?” Dedi. , 12.45’te başlayan 11-9 mağlubiyet. Cam Norrie, seçkin Dimitrov’un elinde 1 No’lu Dan Evans’a mağlup olurken önceki single’larını kazandı.

“Utanç verici çünkü maça teklerle başlıyorsun ve orada beş veya altı bin kişi var ama oynadığın zaman sadece birkaç yüz kişi var” dedi Murray. “Olay aslında bununla ilgili olmamalı. Ancak ilk seti ve ilk eşitliği kazanma şansımız vardı ve olmadı. “

Geç bitirmeler Avustralya’da yeni bir şey değil, ancak genellikle Jo Konta’nın geçen yıl 3.30’da ikinci turda yenildiği Avustralya Açık’a kadar beklemeniz gerekiyor.

Murray (Sol) ve Salisbury, ilk gezilerinde konumsal farkındalıktan yoksun görünüyorlardı.

Murray ve Salisbury, GB’nin en yüksek dereceli iki çift oyuncusu (Neal Skupski turnuva kurallarına göre seçilemezdi) ve bunların birlikte ilk turları olduğu gerçeği zaman zaman pozisyonlarında da görüldü.

İlk sette fırsatları varken, az bilinen Alexandar Lazarov’u kırmamak için ağır bir bedel ödediler.

Henman, sahanın köşesindeki yeni “Oyuncu Bölgesi” nde otururken sakin kaldı. Arkasında oturan animasyonlu GB takım arkadaşlarıyla ölçülü destek ve tavsiyeler sundu.

Henman şunları söyledi: “En üst düzeydeki tüm bu sporların çok iyi marjları var. Sonunda bir veya iki noktaya indi. Dimitrov, her yere gidebilen bir backhand galibine isabet etti, ancak zekice oynadığı için zirveye çıkmayı hak etti. Şu anda üstesinden gelmesi zor bir soru. “

Henman’ın takımının ilerleme şansı elde etmek için Pazar günü Belçika’ya ve ardından Moldova’ya karşı kalan iki maçı kazanması neredeyse kesin.

Henman’ın takımı, rekabette ilerleme şansı elde etmek için, kalan iki maçı Pazar günü Belçika’ya ve ardından da Moldova’ya karşı kazanmalıdır.

Ciddi gecikmeler, yaklaşık 15 saat önce, aynı grupta Belçika’nın Moldova’yı yenen ilk bekarlarının tamamlanması üç saat 10 dakika sürdüğünde başlamıştı. Bu, ikiye katlanan lastik sırasındaki bir güç kesintisi ile birleşti ve karar eşitliğini bozan yarım saat sürdü.

Bu, Norrie’nin planlanan saat 17: 30’dan yaklaşık iki saat sonra başlamayacağı anlamına geliyordu. Binlerce taraftar büyük ölçüde boş bir stadyumun dışında oyalanmak zorunda kaldı ve bu maç için satın alınan pek çok biletin Andy Murray ile Roger Federer ile karşılaşmasını bekledikleri için, İsviçre ikincisinin çekilmesi nedeniyle oyundan ayrılmaya zorlanmasından önce hissettiği yaralanmalara hakaret etmek zorunda kaldı .

Koşullar yavaşken, Norrie, 6-2, 3-6, 6-2’yi geçmeden önce 423 numaralı dünya Dimitar Kuzmonov tarafından sıkı bir şekilde çalıştırıldı. Kyle Edmund’un müsait olsaydı, Kasım ayındaki düşük sıralaması nedeniyle seçilemeyeceği düşüncesi ortaya çıktı – işini kolaylaştıracaktı.

Daha yüksek kalibreli bir karşılaşmada Evans, ABD Açık yarı finalisti Dimitrov’a karşı parlak bir şekilde başladı, ancak klas Bulgar üçüncü sırada 2-6, 6-4, 6-1 galibiyetine geçmeden önce ikinci setin dışına çıktı.

hisse "

Sporun sınırlarını aşan türden haberler. Üyelerin salonlarının ve kaptanın dört topunun düğmeli dünyasının çok ötesinde üzüntü ve sempati uyandırmayı garanti eden bir bülten.

John Daly otuz yılın en iyi bölümünü halkı eğlendirmek için harcadı – golf hayranları ve küçük düşmanlar – ve oyunun sahibi olduklarını düşünen doldurulmuş gömlekleri alt üst etmek. Sadece kendisi olarak, esas olarak.

Renkli. Daly’yi tanımlamak için en sık kullanılan terim budur. Hayattan da daha büyük.

John Daly (yukarıda) otuz yılın en iyi bölümünü halkı eğlendirerek geçirdi 

İşte bu yüzden, mesane kanseri teşhisi konulduğunu açıklayan 54 yaşındaki Cuma haberi, pek çok kişiye böyle bir çekiç darbesi gibi gelecektir.

Çünkü “Vahşi Şey”, hayatını doğası gereği riskli bir tarzda yönetirken, her zaman bir nevi yıkılmaz görünmüştür.

Hayır, bu mantıklı değil. Ama ne zamandan beri duyu ve mantık gibi kavramlar, en büyük olaylara arkadaşları ile bir bekarlığa veda golf gezisindeymiş gibi yaklaşan bir adama ne zamandan beri uygulanıyor?

İçme (yerini hafif bir Diyet Kola bağımlılığı ile değiştirdiğinden beri), sigara içmek, abur cubur, kumar, boşanmalar, en iyi bombalama, tutup parçalamasına izin vermek … Külkedisi / Caddyshack’inden önce bile tam anlamıyla devam ediyor 1991 ABD PGA Şampiyonası’nda dokuzuncu yedek olarak başlangıç ​​pozisyonundan zafer kazandı.

Amerikalı ayrıca oldukça iyi bir gitarist ve yarı düzgün bir şarkıcı olduğunu gösterdi.

Daha da tatlı bir galibiyetten yirmi beş yıl sonra, Daly, Costantino Rocca ile oynadığı play-off’la 1995 Açık’ı kazanmak için Eski Sahayı fethediyor, o hala golfün en tanınmış figürlerinden biri.

Ve hayır, kırbaçladığı yüksek görünümlü pantolonlardaki doğal çizgiye kadar değil.

Bu, The Open’ı Merseyside’a gitmeyi sadece The Cavern’e hac ziyaretinde bulunmak için değil, The Beatles’ın ilk dişlerini kestiği bir kulüpte sahnede bir set oynamak için bahane olarak kullanan bir adam.

Aslında, 2006’daki o tuhaf öğleden sonra matine performansında, Bob Dylan sayılarını seçmesine rağmen, oldukça iyi bir gitarist ve yarı düzgün bir şarkıcı olduğunu gösterdi. Modern sporcuların eğiliminden kaçan bir oyuncu. muz ve fıstık ezmeli çubuklar, Daly’nin rekabetçi bir tur sırasında atışlar arasında bir McDonald’s’ı düşürdüğü biliniyor.

Her yıl The Open’da, zinde ve oynamaya hazır olduğunda, turnuva öncesi en yavaş günü doldurabilir veya bir hava gecikmesini canlandırabilir.

Daly’ye böbrek taşı aramak için randevu sırasında kanser teşhisi kondu.

Onunla 2005’te bir Açık Pazartesi günü St Andrews’de tekrar konuşan biri, onun geleneksel Şampiyonlar Yemeği’nde hayatta kalan diğer tüm geçmiş galibiyetlere katılmama konusundaki açıklamasını hatırlayacak, Kaliforniya’nın Amerikan terimini elbise ceketi için kullandığını açıkladı: ‘ Bu şişman çocuğa palto ve kravat alamayacaksın! ‘

Şaka bir yana ve konuyla ilgili bazı yorumlarının küfür dolu gazete gazeteleri için bile çok renkli olmasına rağmen, kıyafet kuralları konusunda ciddi bir noktaya geliyordu. Ve tek başına, eş numarası olmadan davet edilmediğinden şikayet etmek… hangisi olursa olsun.

Daha sonraki yıllarda R’da 2015 akşam yemeğine gelmeyi kabul ederek olgunlaştı.&Bir Kulüp Evi uygun şekilde giydirilmiş. St. Louis Cardinals beyzbol ceketinde.

Elbette genç nesil için, o sadece Masters haftasını karavanından hatıra eşyası satarak geçiren biraz deli yaşlı moruk oldu. Belli ki bir Hooters’ın önüne park etmiş.

Daly, kariyeri boyunca iki dal kazandı – 1995’te St Andrews’de The Open dahil (resimde)

Ancak çaylak – ve kefal – ’91 ve ’95’teki bu iki büyük zaferle sahneye çıktığında Daly’nin ne kadar devrimci olduğunu anlamalısınız.

Bu Tiger öncesi dönemdi, unutmayın. O 1995 sezonunda, diğer üç ana dal Steve Ellington, Corey Pavin ve Ben Crenshaw tarafından kazanıldı.

Daly’nin en büyük galibiyetlerini kapsayan beş yıl içinde, dünya sıralamasında 1 Numaralı yer – çeşitli zamanlarda – Nick Faldo, Nick Price ve Greg Norman gibi ciddi figürler tarafından yapıldı.

Yukarıdakilerin hiçbirine karşı bir şey yok. Ancak, tişörtün muazzam vuruşunun tartışmalı bir şekilde uzun mesafeli bir kol yarışı için tonu belirleyen Daly’nin neden öne çıktığını görebilirsiniz.

Şimdi en ciddi teşhisi aldığına göre mi? Geri adım atacak durumda değil.

Golf Kanalına verdiği iç karartıcı haberi paylaştıktan sonra, tepkiye duyduğu minnettarlığı ifade etmek için Twitter’a gitti ve şöyle dedi: “Herkese selam, hepinize tüm sevgi, mesajlar, mesajlar için çok teşekkür ederim & bu aracılığıyla destek!

“Hepsi benim için hala şok edici ama bunu yenmek için içimde ne varsa yapacağımı bilin! Hayatım boyunca zorlukları aştım, bu yüzden şimdi durmanın zamanı DEĞİL! ‘

Daly, kanser teşhisine rağmen hayatını dolu dolu yaşamaya devam etme niyetinde ısrar ediyor

Daha önce ağrılı bir sırtın onu tıbbi yardım almaya nasıl yönlendirdiğini anlatan Daly, şunları söyledi: “O (ürolog) geri dönme ihtimalinin yüzde 85 olduğunu söyledi. Üç ay sonra geri dönüp onu görmem gerek. Muhtemelen tekrar kesmeleri gerekecek.

Muhtemelen geri gelecek ve sonra bilmediğin bir üç ay daha.

“Neyse ki benim için erken yakaladılar. Ama kaybolacak gibi görünmüyor. Ne olacağını göreceğiz. Belki bir mucize vardır. “

Hastalığı yavaşlatmak için ne yapabileceği üzerine Daly şunları söyledi: “Yolları kesiyorum, Diyet Kola’ya geri dönüyorum ve sigara içmeden önce dakikaları sayıyorum. Sigarayı bırakmaya çalışıyorum.

“Doktorlar çok geç olduğunu söylemiyor. Ne yazık ki, geri gelmeye devam eden bir kanser.

Ama onları dinleyeceğim ve sigarayı bırakmaya çalışacağım.

“Geri gelirse, geri gelir. Altı aydan bir yıla kadar, eğer geçmezse, hayatımı yaşayacağım. Ben biraz eğleneceğim. “

Yıllar boyunca bunun birazını yaptı. Ve topları stratosfere çarparken hayranlıkla izleyen ya da Home of Golf’teki en zorlu yeşil alanlara keskin dokunuşunu getiren galerilere bol miktarda sağladı.

Bundan sonra ne olursa olsun, en iyi dileklerini istemeyecek.

"

Ünlü bir yorumcunun bir zamanlar söylediği gibi “Şimdi kapmak için hazır”. Belçika ile birlikte ve yokluğunda, 294/1 oranlarında ilk Milletler Ligi Finallerine katılmayı başaran dört ülkenin tümü kazanma şansını değerlendirecek.

Portekiz’in iç saha avantajı var ama İngiltere eve geleceğine inanıyor. Hollanda, Ronald Koeman tarafından yeniden canlandırıldı ve İsviçre, Belçika’yı 5-2 yendikten sonra herkesi yenebileceğini düşünecek ve en göz alıcı sıralama sonucu elde edecek.

Haziran’da mücadele edecek dört finaliste göz atıyor …

 

İspanya’ya ev sahipliği yaptığı mağlubiyetle yavaş yavaş başladı ve Hırvatistan’da kapalı kapılar ardında golsüz berabere kaldı. Ancak Sevilla’da Raheem Sterling (2) ve Marcus Rashford aracılığıyla İspanyollara karşı üç sayı attıklarında her şey çarpıcı bir ilk yarıda değişti. İş, Pazar günü dalgalanan Wembley’de Hırvatistan’a karşı tamamlandı.

Gol atma sorumluluğu bugünlerde daha eşit bir şekilde yayılıyor, ancak asıl kişi hala Kane. Dünya Kupası Altın Ayakkabı galibi, hafta sonu Hırvatistan’a karşı 20. uluslararası golünü attı ve bir kez daha büyük olay için adam olduğunu vurguladı. Gareth Southgate kaptanını seçmek için yaşını aldı ama artık çok azı Kane’in doğru seçim olduğundan şüphe ediyor

Harry Kane, İngiltere’nin yarı finale yükseldiğini gören Hırvatistan’a karşı galibiyet golünü attı.

NATIONS LEAGUE ODDS 

– 7/4

– 9/4

– 10/3

– 9/2

İngiltere, Portekiz, Hollanda ve İsviçre, önümüzdeki yaz yapılacak Milletler Ligi Finalleri’ne kadar birlikte 294/1 oldu.  

adverts.addToArray ({""poz"":""mpu_factbox""})

Muhtemelen ülkedeki en popüler adam olan Southgate, İngiltere ekibini birkaç yıl önce hayal bile edilemeyecek bir şekilde taraftarlara ve daha geniş bir kitleye yeniden bağladı. Gençlere, hücum eden teknik futbola ve oyuncularının saha dışında mütevazı davranmasına önem veriyor.