Eğitimime gerçekten keyif aldığım, bir üniversitede öğretmenlik yaptığım ve daha dijital olma yolunda küçük bir vergi danışmanlığına eşlik ettiğim sistemik bir koç olarak başladım.

Muazzam derecede zenginleştiriyor, pek çok farklı dünya. Matthias’ın revize ettiği metinler veya tasarım sunumları yazıyorum. Web sitesi ile ilgileniyorum; yani her şey aslında panonun ötesindedir. Ben de bir eğitmenim ve bazı atölyelerde Matthias’ı destekliyorum. Eğitimime gerçekten keyif aldığım, bir üniversitede öğretmenlik yaptığım ve daha dijital olma yolunda küçük bir vergi danışmanlığına eşlik ettiğim sistemik bir koç olarak başladım.

“Bazen bana bir şey söylediğinde onu takip edebilmek için biraz ihtiyacım oluyor. «

Matthias Strolz çok aktif; o bir girişimci, yayıncı, özgür ruhlu, televizyon yapıyor, … Bu kadar çok proje varken, bazen neler olduğunu bilmek zor mu? Haha evet. Bazen e-postalarda kendi yolumla çalışmak, neyle ilgili olduğunu öğrenmek ya da bana bir şey söylediğinde onu takip edebilmek biraz zaman alıyor. Ama genel olarak zaten çalışıyor. Ve Matthias son derece net bir şekilde iletişim kuruyor. Özellikle ne istediğini ve neyi istemediğini söylüyor. Bir şeyi anlamazsam sorarım başka bir deyişle bana açıklar. Kendisinden çok sabır ve hoşgörü öğrendiğim ve öğrendiğim harika bir denetmen. Bazı üstlerine olduğu gibi bastırılmış duygu ve öfke patlamaları yok. Gerçekten onu takdir ederim.

Gözleriniz en çok hangi odak noktalarında – ve nerede – parlıyor? Matthias’ın dahil olduğu start-up Story.one onun için çok eğlenceli. Eğitim, elbette, Matthias için hala bir gönül meselesidir. Onu gerçekten tatmin eden alanlar bunlar. “Hayatınızda pilot olun” kitabını yazması da onu çok zenginleştirdi diye düşünüyorum. Ayrıca MEGABildungsstiftung için geçici olarak çalışıyorum ve bu bana çok zevk veriyor. Bu, harika girişimleri desteklemekle ilgili. Bu insanlar gerçekten bir şeyler düşündüler ve eğitim sistemini daha adil ve daha kapsayıcı hale getirmek istiyorlar. Bir sosyolog olarak bunun çok önemli olduğunu düşünüyorum. İlkbaharda Matthias siyasi muhalefet partilerine koçluk yapmak için Güney Afrika’daydı. Hazırlık çalışmalarını yapmak ve sınırları aşarak şekillendirmeye yardımcı olmak benim için çok tatmin ediciydi.

© Tamara Brandstätter Tamara Brandstätter’in birçok iş yerinden biri

Hiç Matthias Strolz’u kayıp veya umutsuzluk içinde gördünüz mü? Hayır gerçek değil. Sinirli, evet. İnsanlık dışı (küresel) siyasi kararlar hakkında. Ama aslında her zaman kendinden emin. Hayatı bir süreç olarak görüyor.

Matthias Strolz’un ofisinde özellikle hoş karşılanmayan nedir? Çözümden çok soruna odaklanın. Mızmızlanma, yanlışlık ve çoğu ağ sağlayıcısı çünkü aslında sadece A1 onun için çalışıyor.

Siyaset hakkında sık sık konuşulur mu? Evet evet. Sonra her zaman bu sistemde, bağlamda, dolaşıklıklarda, tarihsel olarak evrimleşmiş şartlarda ne kadar içgörü ve genel bakışa sahip olduğunu fark ettim.betboo en son adres Bununla çok ilgileniyorum. Ayrıca siyasi eylemle ilgili tutarlı ve bütüncül düşünmesinin harika olduğunu düşünüyorum.

“En son Ibiza U Komitesi’ndeki insanların hafıza kaybı hakkında yürekten güldük.”

Ofiste en son güldüğün şey neydi? Ibiza U Komitesindekilerin hafıza kaybı hakkında.

Bize Bay Strolz’un ofisine bir göz atın. Masasında fotoğraf var mı? Ve dürüst olmak gerekirse: masa her zaman düzenli mi? Haha hayır. Matthias, e-postaları yazdırmaktan ve onları fiziksel olarak önünde bulundurmaktan hoşlanan biri. Bazen küçük bir şey bir araya gelir. Ama her şey sağlıklı aralıkta 🙂 Ailenin ve akrabaların fotoğrafları var, evet. Ayrıca ofisinde bazı kitapları var; Bunu çok beğendim Bazen oraya biraz göz atabiliyorum. Ofisi eşinin stüdyosuyla paylaşıyor. Orası çok hoş ve sessiz.

Sabah erkenden patronun iyi mi yoksa kötü bir gün mü geçirdiğini fark ediyor musunuz? Biraz yorgun olduğunda anlayabiliyorum. Bir yere gidersek, yakalanacak. İnsanlar onun etrafında dolanıyor, performanstan sonra onu yakından deneyimlemek istiyor, gelecekteki projeler için onunla bir imza veya ağ istiyor. Bunu seviyor, her hikayeyi dinliyor, çok hatırlıyor ve birçok karşılaşmadan hoşlanıyor. Ama elbette 12 saatlik bir günün ardından biraz da yorgun. Kötü ruh hali ile ilgili olarak aslında hiç iyi ya da kötü bir deneyim yaşamadım.

»Ne kadar yorgun olduğuma bağlı olarak küçük bir şaka yapmayı ve onu güldürmeyi seviyorum. «

…ve ikincisiyle davranmanın en iyi yolu nedir? Bunun çok ve yeterli olduğunu fark ettiğimde, ben de biraz daha sakin oluyorum. Sonra yapılacak son işi çok verimli bir şekilde gerçekleştiririz. Ne kadar yorgun olduğuma bağlı olarak küçük bir şaka yapmayı ve onu güldürmeyi seviyorum. Önleyici bir önlem olarak, randevuları özenle veriyorum. Günleri çok dolu ve birçok konuşma ile karakterize edildi, onun da arada ara verdiğini görebiliyorum.

“Ofisinde …” dizisinden diğer sohbetler:

Lisa Wieser, Sebastian Kurz için günün her saati müsait

Oliver Korschil, Alexander Van der Bellen’in ofisinde çalışmaya devam ediyor

Bettina Kumpan-Siegl, Richard Lugner’daki işi için yaşıyor

Bayan Brottrager, Beate Meinl-Reisinger nasıl bir patron?

Matthias Strolz nasıl bir patron? Matthias çok hassastır. Eksik ve yanlış yerleştirilmiş her virgül ve noktayı görür. Benim için o aynı zamanda bir akıl hocası. Baktığım ve öğrenmeyi sevdiğim biri. Son derece adil ve yapıcıdır. Bir hata yaptığımda, bu beni çok rahatsız ediyor – kendimden yüksek beklentilerim var.Matthias için hatalar da can sıkıcı, ama o, hatayla uğraşmak değil, çözümle ilgileniyor. Bağımsız düşünmemi ve hareket etmemi bekliyor. Çok fazla özgürlük ve güven verir. Teşvik ediyor.

© Tamara Brandstätter Brandstätter Strolz’de: “Her eksik ve yanlış yerleştirilmiş virgül ve noktayı görüyor”

İşiniz çok stresli olacak – pillerinizi nasıl şarj edeceksiniz? Spor ve müzik yapmaktan gerçekten zevk alıyorum ve düzenli olarak kırsal kesimdeki ev köyüme gidiyorum. Ormana ve dağlara ihtiyacım var. Erkek arkadaşım da yaptığım her şeyde büyük bir destek ve birlikte vakit geçirmekten zevk aldığım ve her zaman yanımda olan ve tam tersi olan harika arkadaşlarım var.

Matthias Strolz için çalışmıyor olsaydın, olurdun … Geçen sene profesyonel hayatımı tamamen alt üst ettikten sonra söylemek zor. Belki eğitim, çalışma ve iklimi koruma konusunda bir STK’da çalışırdım. Ve evet, mevcut yarı zamanlı işlerimi de kurs müdürü olarak ve bir vergi danışmanlığına dijitalleştirme sürecine eşlik ederek yapardım.

Şimdi 1 ay boyunca ücretsiz olarak haberleri okuyun! * * Test otomatik olarak sona erer.

Daha fazlası ▶

AĞDAN HABERLER

Şimdi JBL’den gerçek kablosuz kulaklıklar kazanın! (E-media.at)

Yeni erişim (yachtrevue.at)

Bekar olmanın harika olmasının 8 nedeni (lustaufsleben.at)

Wasabi mayonezli somon karidesli burger ve ballı salatalık (gusto.at)

Yeni trendde: Shock-Down – ekonomi kilitlenmelere ne kadar süre dayanabilir? (Trend.at)

Gülmek ve iyi hissetmek için en iyi 35 aile dizisi (tv-media.at)

Viyana’da E-Scooter: Tüm sağlayıcılar ve fiyatlar karşılaştırmalı 2020 (autorevue.at)

Tamara Brandstätter, Matthias Strolz’un ofisini yönetiyor. Eski NEOS patronu, siyasetten ayrıldığından beri hareketli ve özgür bir ruha sahip. Ofis müdürü, ofisinin bu nedenle çok kaotik olup olmadığını, siyasetin hala bir sorun olup olmadığını ve ofiste neyin hoş karşılanmadığını açıklıyor.

News.at: Matthias Strolz’e nasıl geldiniz? Tamara Brandstätter: Matthias Strolz 2018’de siyasetten ayrıldığında çok endişeliydim çünkü onu bir siyasetçi olarak gerçekten iyi buldum. Her zaman bu kişinin bir kalbi olduğu ve kendi egosunu geliştirmek için değil, sebep için savaştığı izlenimine kapıldım. Hâlâ tam olarak hatırlıyorum, geçen yıl kanepede rahatça oturduğum ve yeni ana sayfasını keşfettiğim soğuk bir Ocak günüydü. Ancak bu konuda neredeyse hiçbir bilgi yoktu ve röportajlarda bile onunla işlerin nasıl gideceği konusunda çok sessizdi. Çok merak ettim ve şimşek çarpmış gibi yazmaya başladım. Üç hafta boyunca kapak mektubu üzerinde çalıştım ve şu sözlerle sona erdi: “Bu kapak mektubu ile nasıl başa çıkarsan yap – güç seninle olmaya devam etsin”. İşledi. Doğru zamanda doğru yerdeydim ve sanırım, her ikisinin de işe yarayacağını çabucak anladım.

© Tamara Brandstätter Tamara Brandstätter’in uygulama fotoğrafı

Bir kişi ve bir girişimci olarak sizi Matthias Strolz hakkında ne etkiliyor? Sadece havalı olduğunu düşünüyorum. O müthiş bir kişiliktir. Cesur ve dürüst. Konuşma ve eylem uyumludur; tutarlıdır ve hissedebilirsiniz. Uygulama enerjisi beni çok büyülüyor. Bence içsel çocuğu ile tam temas halinde, hayalleri ve vizyonu ve “üçlüsüne” (baş-kalp-mide) danıştıktan sonra karar veriyor ve eyleme geçiyor. Toplantılarda, ruh hali değişmekle tehdit ettiğinde Olumlu bir yeniden çerçeveleme ile ve kelimenin tam anlamıyla insanların nasıl aniden olumlu bir rotaya geri döndüğünü izleyebilir ve daha kolay hale gelir. Bazen derinlere gömülen hayallerin ve arzuların insanlarda nerede olduğunu hissediyor. Bireyleri olduğu kadar tüm ekipleri ve organizasyonları da ilerletebilmesi büyüleyici.

Bay Strolz sizin hakkınızda neyi seviyor? Bağımsızlığıma, hızlı düşünceme, doğruluğuma, ben de amaç için çalıştığıma, dürüstlüğüme, yansıtma yeteneğime, sosyal becerilerime ve ayrıca bunu iyi kastettiğime ve birçok içgüdüye sahip olduğuma inanıyorum.

Kendinize hangi özellikleri atfedersiniz? Cesur, komik, sabırsız, çok yönlü – ki bu her zaman kolay değil 🙂 – hırslı, meraklı, bazen talepkar, girişken.

“Çoğu, televizyonda yaptığı şekilde“ özel olarak ”konuşup konuşmadığını ve o zamanlar Parlamento’da olduğu kadar komik olup olmadığını bilmek istiyor. «

İnsanlar onlara kimin için çalıştıklarını ilk söylediklerinde nasıl tepki veriyorlar? Haha, aslında her zaman olumlu. Birçoğu bir an düşünmeli ve sonra şöyle demeli: “Ne gerçekten? Ona nasıl ulaştınız? ”Size spekülatif uygulamadan bahsettiğimde, bunun birçokları için bir tür rol model etkisi olduğunu düşünüyorum – sadece deneyin ve yapın. Çoğu, televizyonda yaptığı gibi “özel olarak” konuşup konuşmadığını ve o zamanlar parlamentoda olduğu kadar komik olup olmadığını bilmek istiyor. Ve adil ve iyi bir işveren olup olmadığı. Beni iyi tanıyanların hepsi aslında şöyle dediler: “Ah, bunu hayal edebiliyorum; zaten birbirinize çok iyi uyuyorsunuz. ”

…ve sık sık sorulan soru nedir? “Strolz şimdi ne yapıyor?” Başta çoğu bana sordu. Birçoğu onu parlamentoda çok özlediklerini ve o zamandan beri daha az Ulusal Konsey toplantısı gördüklerini söylüyor.

© Tamara Brandstätter Tamara Brandstätter: 30 derece ev ofisinde

Tamara Brandstätter’de tipik bir çalışma gününü nasıl hayal edebiliriz? Ben her yerden çalışıyorum. Ben daha çok sabah insanıyım ve en önemli noktaların öğleden önce yapılmasını seviyorum. Her gün farklı. Şimdi Corona zamanlarında daha sessiz hale geldi, yoksa bir gün bir etkinlikte olacağım, ertesi gün bir kafede olacağım ve e-postalarla çalışacağım. Telefonda birçok farklı insanla konuşuyorum. Muazzam derecede zenginleştiriyor, pek çok farklı dünya. Matthias’ın revize ettiği metinler veya tasarım sunumları yazıyorum. Web sitesi ile ilgileniyorum; yani her şey aslında panonun ötesindedir. Ben de bir eğitmenim ve bazı atölyelerde Matthias’ı destekliyorum. Eğitimime gerçekten keyif aldığım, bir üniversitede öğretmenlik yaptığım ve daha dijital olma yolunda küçük bir vergi danışmanlığına eşlik ettiğim sistemik bir koç olarak başladım.

“Bazen bana bir şey söylediğinde onu takip edebilmek için biraz ihtiyacım oluyor. «

Matthias Strolz çok aktif; o bir girişimci, yayıncı, özgür ruhlu, televizyon yapıyor, … Bu kadar çok proje varken, bazen neler olduğunu bilmek zor mu? Haha evet. Bazen e-postalarda kendi yolumla çalışmak, neyle ilgili olduğunu öğrenmek ya da bana bir şey söylediğinde onu takip edebilmek biraz zaman alıyor. Ama genel olarak zaten çalışıyor. Ve Matthias son derece net bir şekilde iletişim kuruyor. Özellikle ne istediğini ve neyi istemediğini söylüyor. Bir şeyi anlamazsam sorarım başka bir deyişle bana açıklar. Kendisinden çok sabır ve hoşgörü öğrendiğim ve öğrendiğim harika bir denetmen. Bazı üstlerine olduğu gibi bastırılmış duygu ve öfke patlamaları yok. Gerçekten onu takdir ederim.

Gözleriniz en çok hangi odak noktalarında – ve nerede – parlıyor? Matthias’ın dahil olduğu start-up Story.one onun için çok eğlenceli. Eğitim, elbette, Matthias için hala bir gönül meselesidir. Onu gerçekten tatmin eden alanlar bunlar. “Hayatınızda pilot olun” kitabını yazması da onu çok zenginleştirdi diye düşünüyorum. Ayrıca MEGABildungsstiftung için geçici olarak çalışıyorum ve bu bana çok zevk veriyor. Bu, harika girişimleri desteklemekle ilgili. Bu insanlar gerçekten bir şeyler düşündüler ve eğitim sistemini daha adil ve daha kapsayıcı hale getirmek istiyorlar. Bir sosyolog olarak bunun çok önemli olduğunu düşünüyorum. İlkbaharda Matthias siyasi muhalefet partilerine koçluk yapmak için Güney Afrika’daydı. Hazırlık çalışmalarını yapmak ve sınırları aşarak şekillendirmeye yardımcı olmak benim için çok tatmin ediciydi.

© Tamara Brandstätter Tamara Brandstätter’in birçok iş yerinden biri

Hiç Matthias Strolz’u kayıp veya umutsuzluk içinde gördünüz mü? Hayır gerçek değil. Sinirli, evet. İnsanlık dışı (küresel) siyasi kararlar hakkında. Ama aslında her zaman kendinden emin. Hayatı bir süreç olarak görüyor.

Matthias Strolz’un ofisinde özellikle hoş karşılanmayan nedir? Çözümden çok soruna odaklanın. Mızmızlanma, yanlışlık ve çoğu ağ sağlayıcısı çünkü aslında sadece A1 onun için çalışıyor.

Siyaset hakkında sık sık konuşulur mu? Evet evet. Sonra her zaman bu sistemde, bağlamda, dolaşıklıklarda, tarihsel olarak evrimleşmiş şartlarda ne kadar içgörü ve genel bakışa sahip olduğunu fark ettim. Bununla çok ilgileniyorum. Ayrıca siyasi eylemle ilgili tutarlı ve bütüncül düşünmesinin harika olduğunu düşünüyorum.

“En son Ibiza U Komitesi’ndeki insanların hafıza kaybı hakkında yürekten güldük.”

Ofiste en son güldüğün şey neydi? Ibiza U Komitesindekilerin hafıza kaybı hakkında.